25 apr. 2012



19 травня - День Європи в Україні


День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.

Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи.

Цього року свято відзначатимуть 19 травня.

Традиційно, урочиста церемонія відкриття Дня Європи проходить у Києві. На центральній вулиці Києва – Хрещатику облаштовується так зване "Європейське містечко" за сприяння Представництва ЄС в Україні та посольств держав-членів ЄС. Таке містечко складається з павільйонів, що представляють Україну, кожну державу-члена ЄС, Європейську Комісію та міжнародні організації. У павільйонах презентується географія, культура, історія та найбільші міста держав-членів ЄС, організовуються публічні дебати з послами та представниками української влади, проводяться вікторини з європейської тематики та мовні курси, облаштовуються "куточки національних страв" держав-членів ЄС тощо.

Багаторічній досвід організації Дня Європи в Україні вказує на те, що цей День поступово стає справою державного значення і відіграє непересічну роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в європейській сім’ї народів.

Формуванню позитивної громадської думки щодо євроінтеграції України, знайомству українців з європейськими цінностями та традиціями, популяризації європейського культурного надбання сприятиме знайомство з книжками, які Ви зможете взяти в нашій бібліотеці:






Сорока, Михайло. Світ відкриває Україну / Михайло Сорока. – Київ : Київська правда, 2011. – 782 с.

У книзі представлена широка панорама подій і найважливіші договірні документи, пов’язані з виходом на міжнародну арену та першими зовнішньо - політичними кроками незалежної української держави. Цікавими для знайомства будуть репортажі автора про зарубіжні візити та переговори керівників України, безпосереднім свідком яких він був



Кремень, Василь. Україна: шлях до себе / Василь Кремень, Василь Ткаченко. - Київ :
[s. n.], 1999. – 446 с.
У монографії розглядається проблема суспільної трансформації України. Утвердження української ідентичності, винайдення Україною шляху до себе, визначення магістрального напряму суспільного поступу автори пов’язують з необхідністю зняття дилеми «Схід – Захід» шляхом культурно – політичного синтезу цивілізаційних надбань кожного народу на протязі «Великої Європи».




Драч, Іван. Політика / Іван Драч . - Київ : [s. n.], 1997. – 392 с.
Збірник статей, доповідей, інтерв’ю та виступів відомого письменника, громадського й політичного діяча Івана Драча цікавий тим, що він об’єднаний наскрізною темою історичної долі вітчизни, національного відродження, єднання «українців з усіх Україн», роздумами про відповідальну місію інтелігенції в сучасному суспільно – політичному житті.


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu